Analýza supramolekulových povrchových nanoštruktúr pomocou hmotnostnej spektrometrie sekundárnych iónov

Analýza supramolekulových povrchových nanoštruktúr pomocou hmotnostnej spektrometrie sekundárnych iónov

Celkové hodnotenie

Vedecká práca
100%
Prevedenie (dizajn)
100%
Diskusná interakcia
100%
PoužívateľVedecká prácaDizajnDiskusná interakcia
RNDr. Michal Procházka100%100%-
Mgr. Simona Procházková100%100%-
Mgr. Bianka Horváthová100%100%-
Mgr. Marianna Gregová Trenčanová100%100%100%
Prezentácia nie je dostupná

Diskusia

Dobrý deň Soňa,
veľmi zaujímavá téma a pekný príspevok, osobne sa mi prezentácia páči viac ako abstrakt, ktorý je z môjho pohľadu až priveľmi (a nepotrebne) všeobecný.
V prezentácii sa už viac venujete konkrétnej práci vašej výskumnej skupiny, hoci tiež by sa zišlo upresniť cieľ (využitie "v oblasti výpočtovej techniky" je široké) a aj "meradlo efektu". Toho sa týka aj moja otázka - čo by nasledovalo po poslednej vete v časti "Experiment"? Citujem: "...čo nám umožňuje meniť experimentálne podmienky v širokom rozmedzí a tým optimalizovať proces prípravy smerom k požadovaným výsledkom."
Ako je definovaný požadovaný výsledok/efekt? Kedy (na akom základe...napr. z uvedeného vyhodnotenia) je možné usúdiť, že nastal požadovaný výsledok?
Ďakujem.
iw

Ďakujem Soňa, nech sa Vám vo Vašej práci darí...aj keď v našej oblasti je to po malých krokoch :)
iw

Dobrý deň,
ďakujem za postrehy a pripomienky k mojej práci! Čo sa týka cieľu experimentu, tak by sme chceli vytvoriť pamäťové médium, ktoré by na uchovanie informácií potrebovalo miesto pól miliardy atómov (ako je to v dnešnej dobe) len asi sto... K Vašej otázke - požadovaný výsledok sme docielili nájdením vhodných podmienok, pri ktorých došlo k naparovaniu Fe na substrát, čo dokazuje namerané spektrum na obr. 12, avšak nami požadovaným výsledkom by malo byť vytvorenie supramolekulovej povrchovej nanoštruktúry zloženej z cyklodextrínu, do ktorého je implementovaná nanočastica Fe.