Interakcie elektrónov s biologicky významnými molekulami

Interakcie elektrónov s biologicky významnými molekulami

Celkové hodnotenie

Vedecká práca
88%
Prevedenie (dizajn)
84%
Diskusná interakcia
40%
PoužívateľVedecká prácaDizajnDiskusná interakcia
Patrik Krumpolec100%100%-
Bc. Pavol Námer100%100%-
Štefan Lukáč100%60%-
Dr. Michal Májek60%80%40%
Miroslav Ferko80%80%-

Diskusia

Dobry den,
zaujimalo by ma, ci ste uvazovali nad tym, comu mozno priradit aniony 113 a 46. Dokazete, ked pracujete v zapornom mode, urobit HRMS analyzu (tj. molekulova vaha na 4 desatinne miesta - potom sa da urcit zlozenie)? Zaujimalo by ma tiez, ze ci sa da nejakym modelom urcit, kde skonci elektron, ked dojde k tomu rezonancnemu zachytu. Koreluje tato hodnota pre rozne molekuly s energiou LUMO orbitalov, alebo s niecim inym?
dakujem.

Dobrý deň!
Samozrejme, že sme sa snažili identifikovať každý detegovaný fragment (čiže aj anióny 113 a 46), ale nebolo to možné s istotou určiť nakoľko náš hmotnostný analyzátor (kvadrupólový hmotnostný spektrometer) sa s citlivosťou pohybuje zhruba na úrovni jedného desatinného miesta. HRMS analýzu nie je možné vykonať.

Čo sa týka Vami spomínaných modelov, určite také existujú, bohužiaľ ja s nimi nemám skúsenosti kedže som tento experiment vykonávala v rámci bakalárskej práce, kde na to nebol priestor.

Dobry den!
Chcel by som sa opytat, aka je prakticka aplikacia vysledkov vasho merania, ci ake zavery sa daju vyvodit pre prax. Dakujem

Dobrý deň!

Ťažko sa dá hovoriť o nejakej praktickej aplikácii výsledkov, či použitia pre prax keďže sa jedná o elementárny výskum týchto procesov. Dôležitý je však poznatok, že aj sekundárne elektróny s veľmi nízkou energiou dokážu narušiť biomolekuly.