Bifunkčné ZnO/CuO nanočastice pre bioaplikácie: detekcia a terapia

Bifunkčné ZnO/CuO nanočastice pre bioaplikácie: detekcia a terapia

Celkové hodnotenie

Vedecká práca
72%
Prevedenie (dizajn)
66%
Diskusná interakcia
80%

Diskusia

Dobrý deň,
môžete bližšie opísať akým spôsobom ste pripravili nanočastice? Ďakujem,

Dobrý deň.
Nanočastice boli pripravené zrážacou metódou za izbovej teploty.

Dobry den, zaujimava je distribucia pripravenych castic. Zaujala ma vedlajsia populacia s vrcholom okolo 400 nm. Je takato dvojnasobna distribucia nejakym prirodzenym javom alebo ide o nieco ine? Vdaka za objasnenie!

Dobrý deň. Signál okolo 400 nm prisudzujeme vzniku určitého množstva agregátov nanočastíc.

Je mozne regulovat tvorbu agregatov a ich mnozstvo rychlostou, sposobom miesania reakcnej zmesi? Zrejme to ma vplyv aj na distribuciu velkosti nanocastic. Venovali ste sa aj sledovaniu mechanickych parametrov, napr. distribucie ako funkcie rychlosti miesania (casu)? Dakujem.

Pri rôznych typoch nanočastíc bol popísaný vplyv pH, prípadne koncentrácie na vznik agregátov. Pokiaľ viem, mechanické vplyvy skúmané neboli,aspoň som sa s tým nestretla. Ani my sme zatiaľ nesledovali vplyv miešania reakčnej zmesi na výslednú veľkosť častíc, no skúsiť by sa to určite mohlo :)

Dobry den, zaujimalo by ma ci vo Vasej koncepcii bioaplikacii nanocastic uvazujete aj s pripadnym testovanim toxicit. Kationy zinku resp. medi sluzia v mnohych biochemickych reakciach ako citlive katalyzatory, resp. zvysena konc. kovov v organizme moze posobit pro-oxidacne, co by bolo neziaduce. Su nanocastice inertne po celu dobu ich „sluzby“ resp. aky je ich osud (konkretne metabolizacia a eliminacia) v organizme.

Dobrý deň. Pri bližšom štúdiu aplikácie nanokompozitu v biosystémoch samozrejeme bude potrebné štúdium toxicity daných častíc. Momentálne je daná príprava a charakterizácia týchto častíc ešte len v počiatočnom štádiu, no nakoľko sa nám ukazujú zaujímavé vlastnosti a teda potenciálne aplikácie, určite budeme musieť uvažovať aj týmto smerom.