Grafén - jeho vlastnosti a využitie

Grafén - jeho vlastnosti a využitie

Celkové hodnotenie

Vedecká práca
63%
Prevedenie (dizajn)
76%
Diskusná interakcia
27%
Prezentácia nie je dostupná

Diskusia

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, interakcie grafénu s akými proteínmi budete skúmať? Ďakujem.

Dobry den.

momentalne pracujeme s cytochromom c, heparin podla nejakych publikacii. Stale skusame.

Ďakujem.

Dobrý deň, čo bolo vlastne Vaším cieľom v tomto príspevku? Podľa toho čo píšete ste použili už známu metódu prípravy grafénu. Ďakujem za odpoveď.

Dobry den.
ja touto pracou este len zacinam, v podstate cielom bolo len teoreticke oboznamenie sa. Bolo viacero priprav, ktore sme mohli vyuzit - ale my sme sa rozhodli vyuzit tuto. My sme trochu tuto pripravu trosku aj upravili.Urcite budeme skusat aj inu pripravu, len chceli sme zacat vyuzivat nas pripraveny grafen s inymi latkami.

Dobry den. Chcel by som sa opytat, ake dialyzacne sito(a) pouzivate a ake frakcie molekulovych hmotnosti viete ziskat. Stanovujete aj molekulovu hmotnost (distribuciu) ziskaneho grafenu? Aky vykon ultrazvuku pouzivate? Dakujem.

Dobry den.

Molekul.hmotnost sme nestanovali, nam slo v podstate iba o odlucenie latok od seba aby sme mohli odtranit urcite latky, aby sme mohli merat UV grafenu.
Dialyzacne sme zobrali bezne (momentalne neviem nazov) - dialyzacne vrecuska.
Ultrazvuovali sme 3hodiny a ultrazvuk nebol na max. hodnote. Cez tyzden vam to viem istit. dakujem za komentar

chcem reagovat na info, ktore sa objavuje v abstrakte aj v prezentacii samotnej t.j. ze grafen je polokov a polovodic. Je to pravda len pre oxidovanu formu grafenu, a nie pre grafen ako taky t.j. uplne redukovanu formu

Dobrý deň, Váš príspevok je veľmi stručný a navodzuje veľa otázok, z ktorých vyberám dve: chcem sa opýtať, ako ste detegovali vzniknutý grafén (ako ste si overili, že ste získali žiaduci p...rodukt) a ako ste kontrolovali jeho čistotu? Druhá otázka sa týka zdôvodnenia, prečo ste sa rozhodli sledovať interakcie grafénu s proteínmi - samotné konštatovanie je málo informatívne. Ďakujem. iwa