Magnetické iónové kvapaliny

Magnetické iónové kvapaliny

Celkové hodnotenie

Vedecká práca
100%
Prevedenie (dizajn)
100%
Diskusná interakcia
100%
Prezentácia nie je dostupná

Diskusia

Napisali ste velmi pekny text a prezentaciu o magnetickych ionovych kvapalinach. Zaujimalo by ma vsak, ake su vase vyskumne ciele, preco sa zaoberate prave tymito kvapalinami, comu sa venujete. Nic ine okrem nastudovanej teorie vo vasom prispevku nenachadzam, opravte ma, ak sa mylim.

Tato práca je naozaj len teoretická, nakoľko praktické aplikácie sa v dohľadnej dobe budu publikovať a z tohto dovodu ich nespristupňujeme verejnosti. Zaoberali sme sa všetkymi typmi magnetickych ionových kvapalín ako aj ferrokvapalinami. Cieľom bolo pripraviť netoxicke ferrokvapaliny a ďalej ich využívať k rôznym aplikáciam, nakoľko ich hlavné zložky tvorili deriváty aminokyselín. Na ich charakterizáciu boli použité rôzne spektrálne a magnetické techniky, či už SQUID alebo (magnetický) kruhovy dichroizmus a atď. Dlhodobým cieľom je príprava magnet.zlúčenín na báze pre organizmus netoxických zložiek na ktore by bolo možné naviazanie správneho nosiča v spojení s liečivou látkou a jednalo by sa o cielený transport liečiv do buniek. V skratke asi toľko, ďakujem za otázku.

Dobrý deň, otázka, ktorú ste dostali a ktorá sa týka cieľov, je opodstatnená a Vaša odpoveď jediná možná, ak je výskum pod "informačným embargom" - čo zvyčajne je, ak je napr. možnosť výstupy patentovať. Je tak vo vašom prípade?
Prácu ste nutne museli "amputovať" - obmedziť na čisto kompilačný a stručný príspevok, ktorého cena je hlavne v informovaní o výskumnom zámere vašej skupiny - aj keď zo širšieho hľadiska. Nutne ste sa tým museli vzdať špecializovaných pasáží, kde by ste podali konkrétne merateľné výstupy a Váš podiel na výskume. Tým pádom práca nemôže dostatočne konkurovať príspevkom, ktoré také obmedzenie nemajú a ktoré je možné komplexne a nezávisle ("zvonka") posúdiť- čo iste sám viete (a asi tušíte, čo u mňa vyvolalo pobavený úsmev :)
Teraz už s plnou vážnosťou, som presvedčená, že Váš príspevok má svoje miesto na konferencii -pretože cena vzájomného informovania sa a "tréning" v prezentačných a diskusných zručnostiach je pre väčšinu prispievateľov veľkým prínosom a užitočnou lekciou.
Držím palce, aby Vaše/vaše zámery vyšli a výsledky (o ktorých sme sa nedozvedeli) boli cenným praktickým výstupom, či už pre ďalší výskum alebo pre priamu aplikáciu (?)
iw